Hiponatremia: Co to jest, objawy, przyczyny, jak temu zapobiec?

W tym artykule będziemy o mało znany objaw i może wydawać się niezwykłe, ale jeśli grasz bardzo intensywne szkolenia, więc należy wziąć pod uwagę i spełnienia. Mówimy o hiponatremii, znane jako „zatrucie wody”…

hiponatremia - skutki i przyczynyCo to jest hiponatremia?

To jest obraz charakteryzuje się zmniejszenie stężenia sodu w osoczu krwi, jej możliwe przyczyny obejmują, pić dużo wody. To jest naprawdę na co dzień cierpi tej choroby i często są w wysokim poziomie konkursy i imprezy równowagi elektrolitycznej produkcji. Sodu stracił poprzez pocenie się, jest istotne dla sportowców, którzy praktykują bardzo intensywnych ćwiczeń na znaczny okres.

Elektrolit w proszku. Promuje ona optymalne nawodnienie. Pomaga on w zastąpienia soli mineralnych podczas treningu lub zawodów. Zamień to będzie niezbędne do utrzymania nie tylko wydajność, ale także z punktu widzenia zdrowia.

Hiponatremia i sodu

Odpowiednie stężenie sodu w osoczu wahał się od 135-145 miliekwiwalentów na litr (mEq/L). W takim przypadku gdy osoba cierpi hiponatremii, te poziomy są stoją poniżej 135.

3 rodzaje hiponatremia są w zależności od stężenia sodu:

 • Łagodne: 130-134 mmol/L
 • Średnia: 125-129 mmol/L
 • Głębokie: < 125 mmol/L

Kto cierpi hiponatremia?

Ostatnie badania określa, że testy bardzo wymagający i długotrwałe, gdyż może to być w przypadku Ironman lub Triathlon, uczestnicy, którzy uda się ukończyć wyścig, wykazują znaczące spadki stężenia sodu we krwi. Biegaczy w maratonach, które mają tendencję do zapewnienia dodatkowych płynów w poprzednich dniach, lub tych, którzy piją podczas zawodów, utrzymać wysokie ryzyko hiponatremii. W tym badaniu zaobserwowano zjawisko hiponatremia Boston Marathon, w 13% biegaczy.

Maraton. Oczywiście, są one scenariuszy gdzie ma najbardziej naszego ciała. W innych okolicznościach nie powinno stanowić problem dla sportowców, poddawane są mniej niż patologii

Mamy do czynienia z tym problemem od sportowych płaskie wysokiej intensywności, ale jednak to krytycznej sytuacji, która może przytrafić się każdemu, w zależności od czynników takich jak wiek, choroby, niektóre leki…

Aktywność fizyczna. Podczas treningu o wysokiej intensywności sodu jest utracone przez pot. Sportowiec, który tylko zastępuje lub jest nawilżona wodą, będzie doświadczenie zmniejszenie stężenia sodio-sangre.

Hiponatremia – przyczyny

Utrzymanie właściwej równowagi jest potrzebne do przekazywania impulsów nerwowych i prowadzić do funkcji mięśni, że nawet niewielkie zmniejszenie stężenia już może być źródłem problemów.

Przykład ‚wizualne’. Wyobraź sobie kieliszek z wodą morską. Jeśli możesz wlać połowę, stężenie soli, oczywiście zmniejsza się, a jeśli zamiast dodawać więcej soli, wystarczy dodać wody, jest praktycznie to samo, co dzieje się w organizmie, powodując hiponatremia

Inne czynniki:

 • Leki, takie jak leki moczopędne, leki przeciwbólowe, leki przeciwdepresyjne, niektóre leki, takie jak amfetaminy…
 • Cierpiących na choroby nerek lub wątroby
 • Problemy żołądkowe, takie jak biegunka lub wymioty
 • Hormonalnego czynnik, jak niedoczynność tarczycy
 • Nie być właściwie nawodniony
 • Utrata sodu w konkurencji
 • Wiedząc, następujące informacje, konieczność suplementacji w tych dyscyplinach długotrwałe jest jasnowidzem:
 • Pot zawiera rzędu 2, 25-3, 4 g soli na litr.
 • Sportowca w konkursie siły, może stracić środowiska do 1 litra na godzinę. Jeśli założymy średniej długości triathlon dla sportowców w ogóle (ok. 12 h) dałoby nam w wyniku utraty 27-41 g soli.

Jakie są objawy niedoboru sodu we krwi?

„Komunikaty ostrzegawcze”, które generuje ciało płotków, często są subtelne i mam bardzo podobny do tego samego znaku, produkowane przez odwodnienie. Mogą one obejmować skurcze mięśni, nudności, dezorientacja, trudności w mówieniu, splątanie…

Hiponatremia objawy

 • W tym momencie wielu sportowców pić więcej wody, myśląc, że są odwodnione. Niestety woda zwiększa problemów hiponatremia
 • W przypadku najbardziej ekstremalnych doprowadziła do wyczerpania sportowiec może cierpieć, drgawki, śpiączkę, a nawet śmierć.

Co zrobić w przypadku hiponatremii?

Pierwsze oznaki objawów, sportowiec powinien pić preparat zawierający sodu lub wziąć trochę soli bezpośrednio. Idealnie być własny lekkoatleta przygotowany plan i kolejnych należy uzupełnić płyny, podczas i po konkurencyjne imprezy. Napoje dla sportowców wymiana płynów może być przydatne między sportowców i sportowców jako narzędzia w celu uniknięcia odwodnienia.

Jak uniknąć hiponatremia?

Wytyczne dotyczące konkurencji

Za pomocą napoje zawierające roztwór sodu, jeśli zdarzenie jest długotrwałe (więcej niż 60-90 minut). Zwiększenie spożycia soli dni prowadzące do konkursu (należy unikać, jeśli cierpisz na nadciśnienie). W zasadzie dodaje trochę soli na każdy posiłek. Można zaplanować kolejność 10-25 g na dobę przed wyścigiem.

 • Należy unikać picia więcej niż co potu
 • Podczas imprezy, głównie maraton, dobra strategia będzie pić co 20 minut

Evocarbs

Potrójne Źródło węglowodanów, Szybkie uzupełnianie glikogenu i elektrolitów dla optymalne nawilżenie.

Należy unikać leczenia leki przeciwzapalne, które zawierają sodu. Te może pogorszyć lub predysponują korytarza cierpieć hiponatremia.